Terasy pro Váš domov

Exotické dřeviny

Massaranduba

Massaranduba patří mezi jednu z nejčastěji používanou dřevinu na terasy. Má krásnou červenohnědou barvu, její hustota ji řadí do I.třídy trvanlivosti, životnost 30+ let


Massaranduba, Praha
Massaranduba, Praha

Ipe

IPÉ Lapacho je elegantní dřevina na venkovní terasy, říká se mu i železné dřevo, pro svojí vysokou hustotu a odolnost. Patří do I.třídy trvanlivosti 30+ let. Barvy jsou od kombinací světle hnědé, olivovou až do tmavé, skoro černé barvy.

IPE, Říčany
IPE, Říčany


Merbau

Marbau je dřevina která je známá svojí stabilitou, jak v interiérech, tak i exteriéru. Její přirozenou vlastností je vydatné vyplavování přírodního barviva při dešti, po dobu asi 6 měsíců. Patří do I.-II.třídy trvanlivosti, 25-30 let. Má různorodou červenohnědou barvu, s žilkováním.

Merbau, Praha
Merbau, Praha

Bankgirai

Bangkirai byl jednou z prvních dřevin které se u nás začali používat na venkovní terasy. Je vhodný do našich klimatických podmínek. Má medověhnědou barvu, patří do II.třídy trvanlivosti 25+ let. 

Bangkirai, Praha
Bangkirai, Praha

Garapa

Garapa je krásná světlá dřevina, s vysokou hustotou a odolností. Patří do I.třídy trvanlivosti 30+ let. Její barva je žlutá, a její odstíny. Výhodou je, že není náchylná tolik k praskání, jako například Massaranduba


Garapa, Praha
Garapa, Praha


Angelim Amargosso

Jedná se o cenově dostupnou exotickou dřevinu na terasy. Rychle mění svoji barvu ze světlé do zrzavě oranžové barvy. Patří do II.-III.třídy trvanlivosti, životnost 15-25let. Jedná se o dřevinu která třískovatí.

Angelim Amargosso
Angelim Amargosso

"Domácí" dřeviny

Cenově dostupnější venkovní terasy jsme schopni dodat také, jejich škála je však omezená. Na trhu jsou v nabídce i prkna z Evropského Modřínu, Borovice a nebo Douglasky. 


Akát

Akát patří mezi domácí dřeviny s hustotou dřeva, která ho řadí do I.- II.třídy trvanlivosti. Nejčastěji bývá délkově napojován, s tzv.cinkovaným spojem. Jsme schopni zajistit i v provedení masivních prken.

Sibiřský Modřín

Sibiřský Modřín je z jehličnanů nejtrvanlivější, patří do II.-III.třídy trvanlivosti, životnost zhruba 15 let. Má vysoký obsah pryskyřice, a vysokou hustotu, co mu zaručuje výbornou odolnost ve venkovních prostorách.


Dřevoplastové terasy WPC

Jsme schopni dodat a zrealizovat terasy i z prken dřevoplastových (WPC), které nevyžadují údržbu tak, jako terasy dřevěné. Platí tu ale pravidlo, pokud chceme odolnou terasu z WPC, tak by jsme měli voli prkna v plném profilu. Dutá prkna jsou v zimě křehká, a může docházet k jejich poškození v zimním období vlivem mrazu.


Výhodou dřevěných teras je to, že je můžete renovovat.

Každá terasa když je nová, je hezká, zářivá. Časem se na ní usedá špína, prach, někde mech a její vzhled už není tak oku ladící. Někomu se to líbí, nechat dřevo svému přirozenému stárnutí. Pro ty z Vás, který chcete mít terasu živou, barevnou nabízíme službu renovace, čištění, a pozáruční servis dřevěných teras. 


Ukázka z našich realizací