Terasy pro Váš domov

Exotické dřeviny

Massaranduba

Massaranduba patří mezi jednu z nejčastěji používanou dřevinu na terasy. Má krásnou červenohnědou barvu, její hustota ji řadí do I.třídy trvanlivosti, životnost 30+ let

Massaranduba, Praha
Massaranduba, Praha

Ipe

IPÉ Lapacho je elegantní dřevina na venkovní terasy, říká se mu i železné dřevo, pro svojí vysokou hustotu a odolnost. Patří do I.třídy trvanlivosti 30+ let. Barvy jsou od kombinací světle hnědé, olivovou až do tmavé, skoro černé barvy.

Ipe, Praha
Ipe, Praha


Merbau

Marbau je dřevina která je známá svojí stabilitou, jak v interiérech, tak i exteriéru. Její přirozenou vlastností je vydatné vyplavování přírodního barviva při dešti, po dobu asi 6 měsíců. Patří do I.-II.třídy trvanlivosti, 25-30 let. Má různorodou červenohnědou barvu, s žilkováním.

Bankgirai

Bangkirai byl jednou z prvních dřevin které se u nás začali používat na venkovní terasy. Je vhodný do našich klimatických podmínek. Má medověhnědou barvu, patří do II.třídy trvanlivosti 25+ let. 

Bangkirai, Praha
Bangkirai, Praha

Garapa

Garapa je krásná světlá dřevina, s vysokou hustotou a odolností. Patří do I.třídy trvanlivosti 30+ let. Její barva je žlutá, a její odstíny. Výhodou je, že není náchylná tolik k praskání, jako například Massaranduba

Garapa, Praha Východ
Garapa, Praha Východ
Merbau 21x145mm
Merbau 21x145mm

"Domácí" dřeviny

Cenově dostupnější venkovní terasy jsme schopni dodat také, jejich škála je však omezená. Na trhu jsou v nabídce i prkna z Evropského Modřínu, Borovice a nebo Douglasky. 


Akát

Akát patří mezi domácí dřeviny s hustotou dřeva, která ho řadí do I.- II.třídy trvanlivosti. Nejčastěji bývá délkově napojován, s tzv.cinkovaným spojem. Jsme schopni zajistit i v provedení masivních prken.

Sibiřský Modřín

Sibiřský Modřín je z jehličnanů nejtrvanlivější, patří do II.-III.třídy trvanlivosti, životnost zhruba 15 let. Má vysoký obsah pryskyřice, a vysokou hustotu, co mu zaručuje výbornou odolnost ve venkovních prostorách.


Dřevoplastové terasy WPC

Jsme schopni dodat a zrealizovat terasy i z prken dřevoplastových (WPC), které nevyžadují údržbu tak, jako terasy dřevěné. Platí tu ale pravidlo, pokud chceme odolnou terasu z WPC, tak by jsme měli voli prkna v plném profilu. Dutá prkna jsou v zimě křehká, a může docházet k jejich poškození v zimním období vlivem mrazu.


Výhodou dřevěných teras je to, že je můžete renovovat.

Každá terasa když je nová, je hezká, zářivá. Časem se na ní usedá špína, prach, někde mech a její vzhled už není tak oku ladící. Někomu se to líbí, nechat dřevo svému přirozenému stárnutí. Pro ty z Vás, který chcete mít terasu živou, barevnou nabízíme službu renovace, čištění, a pozáruční servis dřevěných teras. 


Ukázka z našich realizací